Konverents "Terve loom ja tervislik toit 2015"

Juba seitsmendat korda toimuv konverents käsitleb nii loomakasvatuse kui toidutehnoloogia ja -hügieeniga seotud teemasid. 4. märtsil saavad soovijad osaleda lisatasu eest konverentsi ühisel koosviibimisel ja õhtusöögil Café Shakespeare´s. Konverentsi korraldab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut. Üritust kaasrahastatakse Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi poolt koolitus- ja teavitustegevuse programmi (MAK meede 1.1) 2010 kaudu. Konverentsi info http://emu2015.publicon.ee/

Teadusajakiri Agraarteadus ootab kaastöid

Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi poolt väljaantav eestikeelne eelretsenseeritav põllumajanduslik teadusajakiri Agraarteadus, mis ilmub kaks korda aastas, ootab aktiivset kaastööd.

Birgit Aasmäe - parim tõuaretaja

Septembrikuu esimesel laupäeval toimus Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel Tartu sügislaat ja tõuloomade näitus. Tõuloomade näitus toimus juba 23. korda, kuigi esimesel viiel aastal toimus see Tallinna lähedal Luigel.

Koostööst Helsinki Ülikooliga

18.-20. augustil 2014 osales EMÜ Väikeloomakliiniku loomaarst Paul Mõtsküla Helsinki Ülikooli Väikeloomakliinikus kahel südamekateteriseerimisprotseduuril. Koos Bristoli Ülikooli kardiorespiratoorhaiguste vanemlektori Dr. Sonja Fonfara’ga laiendati balloonkateetrite abil kahel koeral kaasasündinud kopsuarteri klapi ahenemist (stenoosi).

Lõpuaktus 2014

VL lõpuaktus toimub 13.06 algusega kell 12.00 Kreutzwaldi 64 (vana peamaja) aulas. Aktus kestab orienteeruvalt kuni kella 13.30-ni. Kuna saalis ei pruugi olla piisavalt kohti kõigile külalistele, siis tagatakse aktuse videoülekanne fuajees ja kaldauditooriumis 100. Ilusa ilma korral saab aktust jälgida ka õues, kuhu pannakse ka kõlarid. Videoülekannet saab jälgida otse internetis aadressil: http://video.emu.ee  Sealt saab hiljem aktuse ülekannet vajadusel CD-le salvestada.   VL lõpetajaid on tänavu kokku 96. Neist 40 looamarstiõppes, 40 bakalaureuseõppes ja 16 magistriõppes.   E.Org...

Apteegi lahtiolekuajad