Julia Jeremejeva doktoritöö kaitsmine

16. aprillil 2015 kell 10.00 toimub instituudis akadeemilise teaduselu oluline sündmus, kui auditooriumis A-201 leiab aset kliinilise veterinaarmeditsiini osakonna lektori Julia Jeremejeva doktoritöö „Prostaglandin F2α and parenteral antibiotics as a treatment of postpartum metritis and endometritis, and possible relation of acute phase proteins with subsequent fertility in dairy cows“ („Prostaglandiini F2α ja antibiootikumide lihastesisene või nahaalune kasutamine poegimisjärgse metriidi ja endometriidi ravis lüpsilehmadel ning taastiinestumise võimalik hindamine akuutse faasi proteiinide määramise kaudu“) ...

Konverents "Terve loom ja tervislik toit 2015"

Juba seitsmendat korda toimuv konverents käsitleb nii loomakasvatuse kui toidutehnoloogia ja -hügieeniga seotud teemasid. 4. märtsil saavad soovijad osaleda lisatasu eest konverentsi ühisel koosviibimisel ja õhtusöögil Café Shakespeare´s. Konverentsi korraldab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut. Üritust kaasrahastatakse Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi poolt koolitus- ja teavitustegevuse programmi (MAK meede 1.1) 2010 kaudu. Konverentsi info http://emu2015.publicon.ee/

Teadusajakiri Agraarteadus ootab kaastöid

Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi poolt väljaantav eestikeelne eelretsenseeritav põllumajanduslik teadusajakiri Agraarteadus, mis ilmub kaks korda aastas, ootab aktiivset kaastööd.

Birgit Aasmäe - parim tõuaretaja

Septembrikuu esimesel laupäeval toimus Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel Tartu sügislaat ja tõuloomade näitus. Tõuloomade näitus toimus juba 23. korda, kuigi esimesel viiel aastal toimus see Tallinna lähedal Luigel.

Koostööst Helsinki Ülikooliga

18.-20. augustil 2014 osales EMÜ Väikeloomakliiniku loomaarst Paul Mõtsküla Helsinki Ülikooli Väikeloomakliinikus kahel südamekateteriseerimisprotseduuril. Koos Bristoli Ülikooli kardiorespiratoorhaiguste vanemlektori Dr. Sonja Fonfara’ga laiendati balloonkateetrite abil kahel koeral kaasasündinud kopsuarteri klapi ahenemist (stenoosi).

Lõpuaktus 2014

Apteegi lahtiolekuajad