Õppeinfo

Piret Aus

Piret Aus
vanemspetsialist, 731 3442,
piret.aus@emu.ee (Kr 62-A112)

Juhend üliõpilastele Covid-19 leviku ajal

Ülevaade olukorrast

Hetkel (01.09.2020) algab õppetöö tavapäraselt ning tunniplaanijärgselt. Õppetöö algab kontaktõppe- või põimõppe (kombineeritud auditoorne ja distantsõpe) vormis. Kõik õppejõud teavitavad Sind, kuidas hakkab õpe toimuma.  Praeguse plaani järgi toimuvad praktikumid ja seminarid kontaktõppes.

Vähim, mida sa saad kohe teha Covid-19 leviku kontrolliks - installi ja kasuta hoia.me äppi. See rakendus teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis nakatunuga.

Üliõpilase kohustused

 1. Sul tuleb enne kontaktõppes toimuvat loengu või praktikumi algust end registreerida. Registreemisleht on õppejõu käes. Registreerimislehtedel olevat infot kasutatakse vajadusel selle päeva lähikontaktsete välja selgitamiseks.
 2. Minimeeri lähikontakte teiste üliõpilaste ja õppejõududega. Hoia distantsi, pese ning desinfitseeri hoolega käsi ning vajadusel kanna maski. Kui üldkasutatavates ruumides on palju inimesi, ärge sisenege. Muretse endale korduvkasutatav mask. Hoiduge tarbetutest rahvakogunemistest nii koolis kui väljaspool kooli.
 3. Kui tunned end ebakindlalt, kanna maski.
 4. Võimalusel veeda vahetund õues.
 5. Kasuta hoia mobiilirakendust (hoia.me) et anonüümselt teavitada teisi, kui oled ise haigeks jäänud. 

 Mis juhtub kui üliõpilane kahtlustab, et on haigestunud koroonasse

 1. Kui tunned end haigena, ära tule kooli, vaid püsi kodus. Informeeri oma õppejõude terviseprobleemidest ja uuri, kas saad aines osaleda distantsilt ja kuidas on korraldatud praktiliste tööde järele vastamine.
 2. Kui Sul on haigusnähud(peamiselt köha ja palavik) ja sa kahtlustad, et oled nakatunud koroonaviirusesse, siis helista oma perearstile ning täida tema korraldusi.
 3. Kui Sa ei saa perearsti kätte, siis helista perearsti nõuandetelefonile 1220.
 4. Võid kasutada ka hindamiskeskkonda www.koroonatest.ee. Seal saad lihtsatele küsimustele vastates teada, mida edasi teha.
 5. Kui koroonakahtlus saab kinnitust, teavita nii bioohutusspetsialisti kui õppekorraldusspetsialisti oma haigestumisest koroonasse. Bioohutusspetsialist on Kristi Praakle (kristi.praakle@emu.ee), õppekorraldusspetsialist on Piret Aus (piret aus@emu.ee)
 6. Üliõpilase haigestumise korral vaatab TA tagasiulatuvalt üle tunniplaani ning registreerimislehtede alusel selgitatakse välja haigestunu lähikontaktsed. Õppekorraldusspetsialist teavitab selle rühma/ kursuse üliõpilasi ja õppejõude kohesest distantsõppele üleminekust.
 7. Kui oled ise või su toanaaber raskes seisundis, kutsu kiirabitelefonil 112.

Mis juhtub kui su rühma- või kursusekaaslane on haigestunud koroonasse?

 1. Juhul kui auditooriumis on haigestunud üliõpilane, selgitatakse välja haigestunu lähikontaktsed.

Lähikontakt on:

 • otsene füüsiline kontakt COVID-19 haigega (nt kätlemine);
 • otsene kontakt COVID-19 haige hingamisteede sekreediga ilma kaitsevahendeid kasutamata (nt on peale köhitud);
 • koos viibimine COVID-19 haigega vähemalt 15 minutit ja kuni 2 meetri kaugusel
 1. Õppekorraldusspetsialist teavitab selle kursuse üliõpilasi ning õppejõude koheselt distantsõppele üleminekust.
 2. Lähikontaktsed on kohustatud jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni ja järgima TA juhendeid.
 3. Õppekorraldusspetsialist teavitab nii üliõpilasi kui õppejõude distantsõppe jätkumisest või tavaõppele tagasi pöördumisest igal reedel. Tavaõpe algab sel juhul teavitusele järgneval esmaspäeval.

Juhendeid ja soovitusi leiate: Terviseameti koroonaviiruse haigus COVID-19 trükised ja juhendmaterjalid