Toiduainete tehnoloogia magistriastme ettevõttepraktika

Praktika erialale vastavas toidukäitlemisettevõttes annab magistriõppe üliõpilastele võimaluse teoreetiliste teadmiste rakendamiseks, kinnistamiseks ja täiendamiseks praktikas kohapealse juhendaja jälgimisel. Annab magistriõppe üliõpilastele ülevaate ettevõtte tegevusest ning töö planeerimisest. Praktika käigus omandavad magistriõppe üliõpilased ühistöö- ja suhtlemisoskuse kogemuse probleemide lahendamiseks ning iseseisvalt töö planeerimise, korraldamise ja teostamise praktilise kogemuse. Üliõpilane puutub kokku erialaste reaalsete probleemidega ja ülesannetega. Praktikat võib siduda ka teadusliku uurimisega, mis aitab kaasa magistritöö valmimisele.

  • Ettevõttepraktika peab vastama õpitava eriala spetsialiseerumise sisule.
  • Ettevõttepraktika kestus on 4–6 nädalat (sõltub kokkulepitud tundide arvust nädalas).

Ettevõttepraktika ainepunktide maht eeldab praktikakohas täiskohaga töötamist. Ettevõttepraktika kohta tuleb koostada praktikaaruanne, mida kaitstakse sügissemestril.Üldjuhul eeldatakse, et üliõpilane leiab praktikakoha enda initsiatiivil. Ettevõttepraktika peab toimuma teavitatud või tegevusloaga toidukäitlemisettevõttes.

Vaata: https://jvis.agri.ee/jvis/avalik.html#/toitKaitlemisettevotedparing

 

Toiduainete tehnoloogia eriala magistriõppes spetsialiseerumisel lihatehnoloogiale on ettevõttepraktika kontaktisik Kristi Kerner, kellega saab praktikakoha valikul vajadusel nõu pidada. Piimatehnoloogia erialale spetsialiseerumisel on ettevõttepraktika kontaktisik Tauno Mahla ning spetsialiseerumisel taimsete toiduainete tehnoloogiale on kontaktisik Annemari Polikarpus.

Praktikakohal juhendab üliõpilast ettevõttepoolne praktikajuhendaja – erialase kõrgharidusega töötaja või kogenud (vähemalt 5-aastane erialane töökogemus) praktik.

 

Enne praktika alustamist allkirjastatakse kolmepoolne leping - üliõpilane, praktikaettevõte, ülikool. Praktikalepingu üldvorm on praktika kontaktisiku poolt eeltäidetud ning täiendatakse üliõpilase ja praktikaettevõtte esindaja poolt. Ülikooli poolselt allkirjastab lepingu Einar Orgmets.

EMÜ dokumendivormid leitavad: http://www.emu.ee/oppijale/oppimine/avalduste-vormid/

 

Praktika läbimise järel tuleb esitada ettevõttepraktika kontaktisikule järgmised dokumendid:

     a) praktikaleping;

     b) praktikajuhendaja tagasiside vorm (kasutada spetsiaalset vormi), mis täidetakse ja allkirjastatakse praktikajärgselt ettevõttepoolse juhendaja poolt;

     c) praktikaaruanne (praktika sisu ülevaade - millega tegeldi, ja hinnangust erialasele kogemusele, mille praktika läbimine üliõpilasele andis). Praktikaaruande vormistamisel jälgida lõputöö vormistamise nõudeid.

 

Praktikaaruanne tuleb esitada vähemalt üks nädal enne seminaril esinemist. Praktika sooritamine lõpeb ettekande (soovitavalt MS PowerPoint) ja diskussiooniga avalikul kaitsmisseminaril, kus tutvustatakse praktika sisu. Praktika seminari(de) toimumise aeg leitakse seminaril esineda soovivate üliõpilaste ja vastutava õppejõu vahelisel kokkuleppel ja kuulutatakse välja vähemalt neli nädalat enne seminari toimumise aega õppetooli infokanalites.

Erialapraktika juhend ja täpsem info on leitavad ÕIS-ist vastavate ainete juurest!