Eesti maaülikoolis toimus rahvusvaheline bioturvalisuse üldkoosolek

30.-31. mail 2024 toimus Eesti Maaülikooli peahoones rahvusvaheline COST action BETTER üldkoosolek, mis tõi kokku ligi kuuskümmend bioturvalisuse spetsialisti üle kogu Euroopa. Üritus oli erakordne võimalus jagada teadmisi ja kogemusi bioturvalisuse valdkonnas ning arutada parimaid praktikaid.

Korraldajad ja programmi tõmbenumbrid

Ürituse korraldas Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut, mille korraldusmeeskonda kuulusid Arvo Viltrop, Tarmo Niine, Dagni-Alice Viidu, Lidiia Moskalenko, Andres Reilent ja Silva Terdrema. Üldkoosoleku programm hõlmas mitmeid põnevaid ettekandeid ja arutelusid:

• Prof. Arvo Viltrop Eesti Maaülikoolist esines ettekandega "How to survive in an ASF endemic country? A pig producer's view on biosecurity measures."
  • Anne-Ly Veetamm ja Kärt Jaarma Eesti Maaeluministeeriumist rääkisid Eesti bioturvalisuse olukorrast.
  • Tõnu Jürjen Tartu Ülikoolist analüüsis, miks inimesed ei soovi muutusi omaks võtta.
  • Dr. Kate Lamont SRUC Scotland's Rural College'ist jagas oma teadmisi efektiivsest suhtlemisest põllumajandustootjatega.

Kõik kõned on salvestatud ja neid saab vaadata alljärgnevate linkide kaudu:

1. Prof. Arvo Viltrop - How to survive in an ASF endemic country?
  2. Anne-Ly Veetamm ja Kärt Jaarma - Biosecurity status in Estonia
  3. Tõnu Jürjen - Why don't people change?
  4. Dr. Kate Lamont - How to effectively communicate with farmers

Erakordne kogemus ja võrgustike loomine

Üldkoosolek oli suurepärane võimalus mitte ainult teadmiste vahetamiseks, vaid ka võrgustike loomiseks ja koostöö tugevdamiseks bioturvalisuse valdkonnas. Ürituse lõppedes korraldati külalistele tutvustav jalutuskäik Zoomeedikumis, pakkudes neile ülevaadet meie teadustööst ja infrastruktuurist.

Rohkem infot COST action BETTER kohta leiate siit: COST action BETTER ja COST.

Täname kõiki osalejaid ja korraldajaid suurepärase panuse eest!