Tark Tartu: Eesti Maaülikooli innovatiivne farm

Eesti Maaülikooli Märja veisekasvatuse katsefarmis on lehmi hooldamas tipptasemel tehnoloogia ja kvalifitseeritud talitajad. Farmi juhataja Birgit Aasmäe sõnul on käsitsilüpsmise päevad möödas ning nüüd hoolitsevad lüpsirobotid ja automaatsed süsteemid lehmade eest. See kaasaegne lähenemine suurendab piimatootlikkust ja vähendab tööjõu vajadust. Farmis kasutatakse andureid, mis jälgivad lehmade tervist ja tootlikkust, tagades nii parima hoolduse ja efektiivsuse.

Liitu meiega sel pühapäeval, 21. juulil, Avatud Talude Päeval Märja katsefarmis Tartu lähedal! Tule uudistama äsja renoveeritud lehmafarmi, saa teada kaasaegsest piimatootmisest ja vaata meie uuenduslikku tehnoloogiat. Ootame kogu peret! Võimalus silitada vasikaid, maitsta värsket piima ja tutvuda meie kõrgetasemelise põllumajandustehnikaga. Külastusaeg: 10:00-16:00. Ära jäta seda ainulaadset võimalust kasutamata!

Loe rohkem Tartu Postimehest.