9.–13. septembrini 2024 osalesid Eesti Maaülikooli OH-BOOST projekti assistendid viiepäevases töövarjutamisprogrammis Helsingi Ülikoolis, mis on projekti oluline koostööpartner. Programmis osalenud Urszula Malińska-Mark ja Amita Kulina jälgisid Helsingi Ülikooli projektijuht Topi Tanskaneni tööd ning osalesid koosolekutel Helsingi One Health meeskonnaga, RESET projektimeeskonnaga ning ülikooli finantsosakonnaga.
Töövarjutamise käigus kohtusid Eesti Maaülikooli esindajad mitmete valdkonna ekspertidega, sealhulgas Cornelia Thomasega, kes on teadusprojektide rahastamise toetaja, Laura Kippolaga, projekti koordineerimise üksuse juhiga ning Heli Simojoega, kes tegeleb veterinaarkliiniku juhtimisega. Samuti võeti osa RESET projekti toidu- ja veeteemalisest töötoast ning teadlaste foorumist, mis pakkusid sügavat ülevaadet interdistsiplinaarsetest uurimisprojektidest ja teadustöö juhtimisest.
Külastuse eesmärgiks oli saada väärtuslikke teadmisi ja kogemusi Helsingi Ülikooli projektijuhtimise, finantskontrolli ja interdistsiplinaarse koostöö kohta. Urszula ja Amita tõid Eesti Maaülikooli kaasa kasulikke parimaid praktikaid, sealhulgas projektide dokumenteerimise, finantsjärelevalve ning teadusprojektide toetusmehhanismide tõhustamise valdkondades.
Oluline õppetund oli Helsingi Ülikooli tsentraliseeritud süsteemi toimimine, mis lihtsustab projektide juhtimist ja meeskondade vahelist koostööd. Samuti jäi silma tehisintellekti lahenduste kasutamine finantsläbipaistvuse tagamisel, mis muudab rahalise järelevalve oluliselt efektiivsemaks. Ekspertide toetus teadusgrantide taotlemisel pakkus väärtuslikke nippe, kuidas teadlased saavad rahastust hõlpsamalt taotleda.
Kogemused, mis saadi töövarjutamisprogrammi käigus Helsingi Ülikoolis, aitavad Eesti Maaülikoolil täiustada oma projektijuhtimise protsesse, tugevdada interdistsiplinaarseid projekte ning pakkuda veelgi paremat toetust teadustööle.