Söötmisteaduse õppetooli teadurid esitlesid oma teadustööd rahvusvahelisel konverentsil Chicagos

Eesti Maaülikooli söötmisteaduse õppetooli teadurid esitlesid septembris oma teadustöö tulemusi prestiižsel rahvusvahelisel konverentsil "International Symposium of Ruminant Physiology 2024" Chicagos. Konverentsil osalesid järeldoktorant Priit Karis ja nooremteadur Siim Teder, kelle uurimused keskendusid piimalehmade üleminekuperioodi tervise parandamisele.

Siim Teder esitles oma teadustööd plakatiga, kus ta tutvustas tulemusi vatsabakterite eest kaitstud glükoosi söötmise mõjust piimalehmadele. Priit Karis keskendus oma töös seostele insuliiniresistentsuse ja põletiku vahel. Mõlemad teadustööd viidi läbi koostöös Anu Ait OÜ-ga ning neid rahastas PRIA meede 16.2 "Uute toodete, tavade, protsesside ja tehnoloogiate arendamine."

Konverentsil osalemist toetas Eesti Maaülikool ja Haridus- ja Noorteamet Kristjan Jaagu stipendiumiga. Tegemist on märgilise saavutusega, mis toob Eesti teadustöö rahvusvahelisele areenile ja aitab kaasa piimakarjakasvatuse arendamisele.

Siim Teder postriga saad tutvuda siin

Priit Karis postriga saad tutvuda siin