Uudised

Veterinaartudengite algatus: Hyraco Equine Welfare Month tõi fookusesse hobuste heaolu

Oktoobri algusest kuni novembri esimesse päeva korraldas Eesti Maaülikooli veterinaaria tudengite ühing Hyraco esimese Hyraco Equine Welfare Month ürituse. Tegemist oli intensiivse hariduskuuga, mis keskendus hobuste heaolule ja tõi kokku tudengid, õppejõud ja hobuste heaolust huvitatud kogukonnaliikmed. Programm pakkus erinevaid loenguid, praktilist töötuba ja lõbusat lõpetavat viktoriini, andes osalejatele väärtuslikke teadmisi ja praktilisi oskusi.

Mitmekesine programm ja avatud ligipääs

Kuu programm sisaldas viit loengut ja ühte praktilist töötuba, kus käsitleti järgmisi teemasid:

  • Hobuseveterinaari töö piiratud ressurssidega piirkondades,
  • Hobuste heaolu ja seadusandlus järelevalve vaatevinklist,
  • Holistiline kabjahooldus ja paljajalu kabjakärpimine,
  • Sadula sobivus ja halvasti sobiva sadula võimalikud tagajärjed.

Kõik loengud olid avatud nii Eesti Maaülikooli tudengitele kui ka laiemale hobuste heaolust huvitatud kogukonnale. Hyraco usub, et teadmised peaksid olema kättesaadavad kõigile, mistõttu jagati kogu kuu jooksul teavet ka sotsiaalmeedia (Instagram) kaudu. Osavõtjate keskmine arv oli 40% Hyraco liikmeskonnast, kuid loengutel osalesid ka tudengid teistest õppekavadest ja hobuste heaolu huvilised väljaspoolt ülikooli.

„Esimese ürituse kohta oleme rahul osalemisega. Kuulajad olid uudishimulikud ja motiveeritud, mis on meie jaoks väga oluline,“ ütles Hyraco president Roxane Le Coat, kes rõhutas tudengite pingutust sündmuse edukaks korraldamiseks.

Hariv praktiline töötuba ja lõpetav viktoriin

Üheks ürituse tipphetkeks oli praktiline töötuba, kus osalejad said käed külge panna holistilisele kabjahooldusele. Lisaks sellele korraldati kuu lõpus viktoriin, kus osalejad testisid oma teadmisi kõigist kuu jooksul käsitletud teemadest. Parimatele osalejatele anti auhinnaks raamatud "Equine Welfare", mille pakkus Universities Federation of Animal Welfare (UFAW), ning Eesti Maaülikooli koostatud raamatud "Loomade heaolu". Kõik osalejad said ka sertifikaadi, mis tunnustas nende osalemist ja õpihimu.

Vaade tulevikku

Üritus sai rohkelt positiivset tagasisidet nii osalejatelt kui ka lektoritelt. 

Hyraco plaanib juba järgmise aasta Hyraco Equine Welfare Month teist väljaannet, et jätkata olulise teema esiletoomist. Tudengite sooviks on pakkuda veelgi sisukamat ja mitmekesisemat programmi, mis hõlmab nii teoreetilist kui ka praktilist õpet ning tõstab teadlikkust hobuste heaolust laiemalt.

Hyraco meeskond loodab, et tulevikus saab sellest iga-aastane traditsioon, mis ühendab veterinaartudengeid, loomaomanikke ja hobusehuvilisi, pakkudes samal ajal väärtuslikke teadmisi ja kogemusi.