Tere tulemast söötmisteaduse õppetooli! Praegune aeg on loomakasvatuse valdkonnas erakordselt põnev, sest eesseisvad väljakutsed ühiskonnas vajavad värskeid ideid ja uusi lahendusi. Ootame tulevikku vaatavaid õppureid, kes soovivad ühendada teaduslikud avastused praktiliste oskustega.
Õppetoolis tegeleme põllumajandusloomade söötmise, söötmistehnoloogiate ja toitumisfüsioloogiaga ning pöörame suurt tähelepanu loomade heaolule, käitumisele ja pidamiskeskkonnale. Samuti panustame jätkusuutlike lahenduste arendamisse mahe-, linnu- ja lambakasvatuse valdkonnas. Läbi innovaatiliste uuringute ning kaasaegse õppetöö aitame parandada nii inimeste elu kui ka nende hoole all olevate loomade heaolu.
"Kui otsid karjääri, mis võimaldab päriselt midagi muuta, on meie akadeemiline kollektiiv Sulle ideaalne valik. Pakume võimalust osaleda uurimistöödes, praktiseerida meie laborites (sööda ja ainevahetuse uurimise labor ning piima kvaliteedi uurimise labor) ning saada väärtuslikke kogemusi nii õppetöös kui ka projektides. Loome koos tuleviku loomakasvatuse ning toidutootmise, mis on võimalikult efektiivsed, vastutustundlikud ja kestvad!"
Õppetooli juht Prof. Meelis Ots
Suuremahuliste ja hinnakirjaväliste analüüside tegemiseks võtke julgesti ühedust. Koos leiame lahenduse!
Sööda ja ainevahetuse uurimise laboratooriumi juhataja
söötmisteaduse nooremteadur
Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut
Chair of Animal Nutrition
7313478
7313478andres.olt@emu.ee
andres.olt@emu.ee
Söötmisteaduse õppetool tegeleb alus- ja rakendusuuringutega söödatootmise, söötmise, ainevahetuse, toorpiima kvaliteedi ja loomade heaolu vallas.
Praegused uurimissuunad ja teemad:
Viime läbi in vivo ja in sacco katseid VLI suurloomakliinikus, Märja katselaudas ja ettevõtluspartnerite tootmisfarmides. Õppetooli laboris viime läbi in vitro katseid.
Kaasaegsed söötade kvaliteedi hindamise meetodid, raku kestaainete ja proteiini hüdrolüüsi kineetika määramine, toiteväärtuse hindamise meetodid ning toiteväärtust mõjutavad tegurid. Noorkarja pidamine ja söötmine, produktiivloomade söötmine ja pidamine laktatsiooniperioodi erinevates staadiumides. Piima koostist ja kvaliteeti mõjutavad tegurid. Toitainete metabolism organismis. Kehaainete ja piima süntees. Loomade tervise, reproduktsiooni ning elukeskkonna ja söötmistehnoloogiate vaheliste seoste selgitamine. Söötmisega seotud haiguste tekkepõhjused ja nende vältimise võimalused.
Doktoriõpe on kõrghariduse kõrgeima astme õpe. Doktoriõppe alustamiseks on nõutav magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Doktoriõppe nominaalkestus on 4 aastat ja õppekavas määratud õppe maht 240 EAP. Doktoriõpe lõpeb doktoritöö kaitsmisega. Doktoriõppe lõpetajale antakse filosoofiadoktori kraad (Doctor of Philosophy (...) - PhD).
F. R. Kreutzwaldi 46 Tartu
58°23'10.8"N 26°41'50.6"E
Google mapslink opens in new page