Õpikeskkond

ELUKUTSE ÕPE TEADUS- JA ARENDUSTEGEVUS LABORKOMPLEKS MEEDIAKAJASTUSED GALERII TÖÖTAJAD
  Õpikeskkond        
  Bakalaureuseõpe        
  Magistriõpe        
  Doktoriõpe        
  Üliõpilastööde juhend        
  Vilistlasele        

Lisaks Maaülikooli üleüldistele suurepärastele õppimisvõimalustele, õpikeskkonnale ja õpitoele on üliõpilaste käsutuses Eestis ainulaadne kaasaegne multifunktsionaalne toiduainete tehnoloogia laborkompleks. Laborkompleksi kuuluvad, pagari-, piima‑, jookide-, ja lihatehnoloogia laborid, kus on võimalik väga väikestes kogustes valmistada ja uurida väga erinevaid tooteid. Lisaks on kompleksis arvutiklass, sensoorika labor ja teadusuuringute labor. Vähetähtis pole ka toiduainete tööstustes nii tavapärane hügieenisõlm. Õppehoone teisel korrusel asub mikrobioloogia labor ja õppeklass. Kõik see ja palju muud on rajatud eesmärgiga pakkuda tudengeile võimalust omandada tipptasemel haridust.


Seminaritöö esitlus kaastudengitele (vt veel fotosid õppetööst!)

 

Robootika praktikum alusprotsesside laboris   

 

Õppelaborites on võimalik valmistada toiduaineid, kasutades kaasaegseid protsesse ja mitmesuguseid seadmeid. Neis tehtavaid töid on netikaamerate abil võimalik demonstreerida Maaülikooli sisevõrgu ulatuses ja vajadusel ka internetis.


Laboratoorne pastörisaator võimaldab termiliselt töödelda
vedelaid toiduaineid ja tagab toiduohutuse (vt veel fotosid ettevõtetest!)

 

Õppimise teeb meeldivaks suurepärase õpikeskkonnale lisaks ka võimalus luua ise uusi tooteid, osaleda erialastel õppe- ja tutvumisreisidel, kaasa lüüa osakonna arendusprojektides ning panna oma organisatoorsed ja loomingulised võimed proovile Eesti Toiduainete tehnoloogia seltsi.


Jäätise valmistamine ja omatehtud juustu soolamine

 


Ekskursioonidel saab tutvuda toiduainetööstuste
töökorralduse ja seadmetega (vt veel fotosid ettevõtetest!)